Koupání, opalování a poznávání

Dovolená u moře na řeckém ostrově Zakynthos je dokonalým způsobem, jak si skutečně odpočinout a relaxovat na těle i na duši. Ostrov je obklopen Jónským mořem s křišťálově čistou vodou, nabízející nekonečné možnosti ke koupání, šnorchlování a potápění. Se svými dlouhými úseky písečných pláží a skrytými zátokami je Zakynthos ideální destinací všech milovníků slunce, pláží a moře.

Vedle opalování a koupání je dalším vrcholem dovolené na Zakynthosu možnost bližšího poznávání přírodních krás tohoto ostrova. Od pěší turistiky po hřebenech drsných hor až po jízdu na kajaku podél pobřeží. Na Zakynthu máte možnost věnovat se spoustě aktivit, které si milovníci přírody rozhodně zamilují. Unikátní Modré jeskyně na severním pobřeží ostrova jsou oblíbeným výletním místem zejména mezi turisty, kteří chtějí blíže prozkoumat jedinečné skalní útvary na pobřeží moře. A třeba si i zaskákat do průzračné vody ze skalního útesu.

Ať už hledáte klidné útočiště nebo dobrodružnou cestu, dovolená u moře na ostrově Zakynthos může každému nabídnout to, po čem touží. Od úžasných pláží na břehu průzračně čistého moře až po dechberoucí krajinu ve vnitrozemí ostrova Zakynthos. Tento řecký klenot je destinací, jež ve vás určitě zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

Vzrušující dobrodružství na Zakynthu

Jedním z nejvíce vzrušujících dobrodružství na ostrově Zakynthos je plavání s mořskými želvami. Tyto jemné tvory lze nalézt na několika místech po celém ostrově. Nejvíce jedinců se však zdržuje v zátoce Laganas a na malém ostrůvku Marathonisi, ležícím naproti letovisku Keri. Během plavby lodí k jejich přirozenému prostředí mají návštěvníci možnost skočit do průzračné vody a zaplavat si vedle těchto majestátních zvířat.

Další nezapomenutelnou adrenalinovou zábavou na Zakynthu je skákání do moře z útesů. Jedno z takových míst najdete u pláže Navagio, známé také jako pláž Ztroskotání. Odvážlivci si tady mohou skočit z asi desetimetrového útesu do tyrkysových vod pod nimi. Adrenalin z tohoto počinu, v kombinaci s úchvatnými výhledy na okolní útesy, z něj činí zážitek, který si milovníci adrenalinu rozhodně nesmí nechat ujít.

Jedinci, hledající na Zakynthu spíše klidnější dobrodružství, by určitě měli na tomto řeckém ostrovním ráji podniknout plavbu podél pobřeží při západu slunce. Nebo si, při vychutnávání tradiční řecké kuchyně a místních vín na terase některé z taveren, užít zapadající slunce z pevniny. Jedinečné barvy nebe, měnící se ze dne v noc, vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru jedincům, párům nebo skupinám přátel, kteří hledají klidný způsob, jak na ostrově Zakynthos zakončit své denní dobrodružství.

Kouzlo pobřeží ostrova Zakynthos

Letní dovolená na Zakynthu je zážitkem, na který se jen tak nezapomíná. Zakynthos, proslulý svým malebným pobřežím, totiž všem svým návštěvníkům nabízí jedny z nejkrásnějších pláží v celém Řecku. Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na ostrově je již zmíněná pláž Navagio, mezi turisty známá též jako pláž Ztroskotání. Díky své čisté, tyrkysově zbarvené vodě a bílému písku je tato pláž, dosažitelná pouze po hladině moře, skutečným rájem pro návštěvníky.

Pokud se však raději velkým koncentracím lidí vyhýbáte a chcete na Zakynthu nasát trochu slunce o samotě, zamiřte raději na pláž Gerakas. Toto místo najdete na jihovýchodním cípu ostrova Zakynthos, jen asi kilometr od centra letoviska Vasilikos. Pláž Gerakas se může pochlubit úchvatným výhledem na ostrůvek Kalonisi a záliv Laganas. Průzračně čisté moře podél pláže je jako stvořené k plavání nebo šnorchlování.

Pláž Agios Nikolaos je další nádhernou destinací, kterou můžete navštívit na ostrově Zakynthos. Díky své poklidné atmosféře a velkolepé scenérii je Agios Nikolaos ideální k relaxaci a načerpání nových sil. Ať už hledáte prázdninové adrenalinové dobrodružství nebo jen klidné místo, kde si můžete užívat krásy přírody, dovolená u moře na ostrově Zakynthos vás určitě nezklame v žádném ohledu.

Objevte skryté klenoty

Ostrov Zakynthos je místem, kde se můžete koupat na jedněch z nejkrásnějších a nejmalebnějších pláží v Řecku. Díky jejich až neuvěřitelně čisté vodě a bílým písečným břehům není divu, proč si Zakynthos oblíbilo tolik turistů a na jeho pobřeží tak rádi tráví svou dovolenou. Na Zakynthu však můžete objevit i další místa, která však turisté často ve svých itinerářích opomíjejí.

Jedním z takových pokladů jsou kupříkladu Modré jeskyně. Tento unikátní přírodní útvar najdete na severním cípu ostrova. Návštěvníci si tady mohou z palub výletních lodí vychutnat jedinečný pohled na pobřeží Zakynthu. Vydejte se i vy na projížďku lodí k Modrým jeskyním a staňte se svědky her úžasných modrých odstínů, odrážejících se od jejích stěn. Za slunečného dne vytváří zdejší prostředí zážitek jako z jiného světa.

Jedinci, preferující spíše klid, samotu a soukromí, by se měli vydat na pláž Porto Roxa. Tato pláž na východním pobřeží Zakynthu, ležící mimo rušná turistická místa, nabízí turistům klidnou krajinu s průzračnou vodou, jako stvořenou k plavání nebo šnorchlování. Díky odlehlé poloze Porto Roxa, ukryté mezi útesy, tady budete mít pocit, že jste se ocitli v soukromém ráji.

Prozkoumejte Zakynthos jako místní

Jednou z nejlepších věcí, které můžete během letní dovolené na ostrově Zakynthos dělat, je ponořit se do průzračné vody, obklopující jeho břehy. Na kilometry dlouhém pobřeží Zakynthu můžete najít spoustu pláží, zátok a zálivů, ve kterých se dá skvěle vykoupat. Většina z nich je veřejná a nabízejí volný přístup komukoliv. Některými z oblíbených lokalit jak mezi turisty, tak i místními, jsou pláže Banana, Gerakas a Porto Limnionas.

Na ostrově Zakynthos taktéž najdete několik úžasných přírodních lokalit, které své návštěvníky přímo lákají k bližšímu poznání a prozkoumání. Od drsných hor a útesů až po svěží zelená údolí a lesy. Zakynthos v žádném případě netrpí nedostatkem možností výletních míst pro turisty i milovníky přírody. A nejlepší na tom všem je fakt, že většina turistických tras na Zakynthu není zpoplatněna. K nejpopulárnějším cílům výletů na Zakynthu patří hora Skopos, mys Marathia a Vrachionas.

Pokud chcete zažít Zakynthos jako opravdoví místní, pak se určitě vydejte podívat se na některé z rušných ostrovních trhů či živých festivalů. Tyto akce nabízejí skutečně autentický pohled na řeckou kulturu. Nemluvě o možnosti ochutnat místní lahodné jídlo a pití. Mezi oblíbené trhy patří ty v hlavním městě Zakynthos a ve vesnicích Keri nebo Alykes. Různé kulturní akce, jako je karnevalová sezóna, či náboženské příležitosti, kam se řadí kupříkladu Velikonoce, nabízejí zábavné aktivity pro všechny věkové kategorie.

Poklady Zakynthu na dosah ruky

Už se těšíte na zaslouženou odpočinkovou dovolenou u moře na ostrově Zakynthos? Pak vás určitě potěší, že vedle světově známých letovisek tu na vás čeká i několik dobře skrytých tipů, které čekají na to, abyste je blíže prozkoumali. Jedním z takových klenotů třeba je Porto Limnionas. Malá a odlehlá zátoka, jež se může pochlubit průzračně čistou vodou a úžasnými výhledy. Zátoka je relativně klidným místem. Je tudíž ideální lokalitou k opalování nebo šnorchlování.

V případě, že máte během své dovolené na Zakynthu v plánu zažít něco skutečně jedinečného, zvažte lodní výlet k jeskyním Keri. Tyto jeskyně se nacházejí na jižním pobřeží ostrova u stejnojmenného letoviska. Nejlépe je zažijete z paluby lodi. Na prohlídku jeskyní Keri se můžete vydat buď s průvodcem, nebo si pronajměte vlastní loď a zažijte soukromější dobrodružství. Bez ohledu na to, jaké letovisko a aktivity si během svého pobytu na tomto krásném řeckém ostrově vyberete, veďte tyto skryté skvosty v patrnosti.

Pláže a koupání

Hlavní atrakcí ostrova Zakynthos jsou však jeho pláže. K těm vůbec nejznámějším patří vedle již zmíněné pláži Navagio pláž v zálivu Laganas. Jde o jednu z nejdelších pláží na ostrově. Povrch pláže Lagans tvoří jemný písek. Díky zálivu je tady moře po většinu roku klidné. Pláž je taktéž oblíbeným místem k pozorování želv. S pláží Laganas sousedí na severovýchodě pláž Kalamaki. I na ní je možné pozorovat želvy. Povrch pláže tvoří jemný písek a i tady je hladina moře vesměs klidná.

Želvy můžete na Zakynthu pozorovat na více místech. Jedním z takových je i pláž Gerakas. Stejně jako želvy, i turisté si oblíbili zdejší bílý písek a azurově modrou vodu. Potápěči a příznivci šnorchlování rádi tráví dny na pláži Porto Zorro. Tuto krásnou pláž s jemným pískem a tyrkysovou vodou najdete na jihovýchodním výběžku ostrova, jen necelé 2 kilometry od pláže Banana.

Oblíbenou pláží s jemným pískem na povrchu a pozvolným vstupem do vody, ideální ke koupání rodin s malými dětmi, je Alykes. Ta těsně sousedí s pláží Alykanas a obě spolu sdílejí podobný charakter.

Pláž Porto Limnionas je k nalezení na jihozápadním pobřeží Zakynthu nedaleko pláže Porto Roxa. Jde o menší pláž s krásným prostředím a průzračnou vodou. Proto si ji oblíbili potápěči a příznivci šnorchlování. Uvedené pláže jsou však jen zlomkem z mnoha nádherných pláží, jimiž se může Zakynthos pochlubit a které v každém případě stojí za návštěvu.

Navagio

Pláž Navagio, také známá jako Pašerácká zátoka či pláž Ztroskotání, se nachází na severozápadním pobřeží ostrova. Je jednou z nejznámějších a také nejkrásnějších pláží v Řecku. Dokonce jde o jedno z nejpopulárnějších turistických míst na Zakynthu. Rozkládá se v malebné zátoce, obklopené vysokými skalami. Ty vytvářejí působivou kulisu. Tato pláž se stala známou díky vraku nákladní lodi MV Panagiotis, jež zde v roce 1980 údajně uvízla poté, co byla pronásledována řeckou pobřežní stráží kvůli pašování cigaret.

Kromě rezivějícího vraku lodi je pláž Navagio proslulá svou tyrkysově modrou vodou, jemným bílým pískem a vysokými skalami, které ji obklopují. Pláž je přístupná pouze lodí po mořské hladině, což jí přidává na nádechu dobrodružství a exotiky. Z pláže Navagio se nabízejí skvělé výhledy na okolní útesy a vrcholky hor, které se zvedají hned nad zátokou. Okolní oblasti jako stvořené k pěší turistice a prozkoumávání divoké přírody.

Je však třeba mít na paměti, že tato pláž je velmi oblíbená. V období hlavní letní turistické sezóny může být na pláži Navagio velmi rušno. Pokud se tedy chcete vyhnout davům turistů, doporučuje se navštívit pláž mimo hlavní sezónu nebo v ranních hodinách. V každém případě je pláž Navagio jedním z nejkrásnějších a bezpochyby nezapomenutelných míst na ostrově Zakynthos, které stojí za návštěvu.

Laganas

Pláž Laganas je jednou z nejdelších pláží na ostrově. Mezi turisty je populární kvůli své krásné scenérii, klidnému moři a dobrému plážovému vybavení. Najdete ji na jihovýchodním pobřeží Zakynthu a její celková délka přesahuje 9 kilometrů. Na pláž Laganas se bude líbit všem turistům, hledajícím pohodlí a relaxaci. Přímo na pláži jsou k dispozici slunečníky a lehátka a v těsné blízkosti najdete plážové bary, restaurace a obchody. Voda v moři je klidná a čistá. To dělá z pláže Laganas ideální místo pro plavání, šnorchlování a další vodní aktivity.

Oblast pláže Laganas je též známá kvůli ochraně populace mořských želv karet obecných. Tento druh klade svá vejce na pláži Laganas každým rokem od června do srpna. Její populace je tady chráněna v rámci přírodní rezervace Marine Park. Pokud se chystáte navštívit pláž Laganas právě v období, kdy tady želvy kladou vejce, je důležité dodržovat určitá pravidla. Především nevstupovat na do vyznačených oblastí tak, aby nedošlo k ohrožení vývoje mláďat.

Příjemnou skutečností je fakt, že oblast kolem zálivu Laganas je obklopena nádhernou přírodou. Z pláže se jejím návštěvníkům nabízejí směrem do vnitrozemí krásné výhledy na okolní hory a kopce.

Pokud se chystáte strávit svou dovolenou na ostrově Zakynthos v oblasti Laganas, je třeba mít na paměti, že pláž je mezi turisty velmi oblíbená. V období nejvyšší letní turistické sezóny tady může být velmi rušno. Pokud se tedy chcete vyhnout davům dalších turistů, určitě se sem vydejte mimo hlavní sezónu. V každém případě je ale tato část ostrova Zakynthos skvělým místem pro jedince, hledající pohodlí, relaxaci a krásné výhledy nejen na okolní krajinu. A v určité části roku je tady třeba myslet i na hnízdící želvy.

Letoviska na Zakynthu

Řecký ostrov Zakynthos nabízí svým návštěvníkům několik známých letovisek, která jsou oblíbená mezi turisty nejen z Evropy, ale z celého světa. Jedním z nejčastěji zmiňovaných prázdninových středisek je právě Laganas. Toto největší a současně nejrušnější letovisko na ostrově Zakynthos je oblíbené i mezi mladšími ročníky, hledajícími noční život a zábavu.

Tsilivi je krásným letoviskem, nabízejícím širokou škálu pláží a možnosti provozování celé řady vodních sportů. Je ideálním místem, kde mohou na ostrově Zakynthos trávit příjemnou dovolenou rodiny s dětmi. Nebo jedinci, preferující klid a pohodu.

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Zakynthos je k nalezení letovisko s názvem Argassi. To je oblíbenou destinací mezi turisty, hledajícími klidnou dovolenou a preferujícími pohodlný přístup ze svého ubytovacího zařízení na pláži.

Alykes a Alykanas, dvě sousedící letoviska, se rozkládají na severovýchodním pobřeží Zakynthu. Jsou vyhledávanými místem mezi rodinami s dětmi. Jde o poměrně klidná střediska, kde můžete prožít pohodlnou dovolenou.

V blízkosti pláže a již zmíněného letoviska Laganas můžete trávit dovolenou ve vesničce Kalamaki. Ta bude maximálně vyhovovat všem, kdo chtějí být ubytováni blízko rušného letoviska Laganas, ale zároveň hledají klidnější místo k odpočinku.

Zakynthos nabízí svým návštěvníkům mnoho různých možností, kde se mohou ubytovat. Najdete tady letoviska, která budou vyhovovat všem typům turistů. Ať už hledají klidnou dovolenou nebo zábavu a noční život.

Ráj ve Středozemním moři

Zakynthos je bezpochyby nádherným ostrovem v Jónském moři, známým pro své křišťálově čisté, tyrkysově modré vody a úžasné pláže. Ostrov je stále populárnější mezi turisty, kteří hledají dovolenou na břehu Jónského moře. S více než 120 kilometry pobřeží nabízí Zakynthos svým návštěvníkům množství míst ke koupání, která mohou blíže prozkoumat. Jisté je, že každé z nich má své jedinečné kouzlo.

Vedle krásných pláží má však Zakynthos v rukávu i spoustu dalších aktivit, které nabízí návštěvníkům, hledajícím ať už dobrodružství, nebo třeba jen pasivní odpočinek. Na tomto rajském ostrově ve Středozemním moři si každý najde něco. Od procházek olivovými háji a návštěv starověkých ruin až po vychutnání si místní kuchyně a degustace vína.