Kdo píše tento blog

Jmenuji se Mirek Svoboda a sám sebe bych nazval občasným bloggerem s láskou k cestování po Řecku a jeho ostrovech. Na svém blogu bych se s vámi rád podělil o své zážitky, zkušenosti, tipy a inspiraci k výletům a poznávání této překrásné jihoevropské země. Řecko pro mě totiž představuje jakýsi ráj na Zemi. Mám rád písčité pláže, tyrkysově modré moře a nezapomenutelné západy slunce, které můžete zažít jen v Recku. Mým oblíbeným způsobem odpočinku je strávit den u moře, kde si mohu užívat osvěžujícího plavání či šnorchlování v průzračných vodách.

Kromě samotného plážového života si však užívám každou hodinu pobytu v tradičních řeckých přímořských letoviscích. Se svojí rodinou, manželkou Petrou a synem Alexem, rádi trávíme volné chvíle nejen na pláži, ale i procházkami po okolí, objevováním malebných uliček v historických centrech obcí a ochutnáváním místní kuchyně. Obvykle vybíráme v Řecku ubytování ve stylových apartmánech či rodinných penzionech, které bývají za rozumné peníze a současně nám umožňují podnikat výlety k blízkým historickým památkám nebo do přírody.

V rámci svých cest se pochopitelně nevyhýbám ani bližšímu poznávání bohaté historie a četných památek pevninského Řecka i jeho ostrovů. Vždy mne fascinovalo prozkoumávání starověkých chrámů, ruin antických divadel či archeologických nalezišť. Rád se nořím do atmosféry minulosti a získávám nové poznatky a vědomosti o této úchvatné kultuře. Své zkušenosti, tipy na atraktivní místa i zážitky z cest se pak snažím sdílet s návštěvníky mého blogu.

Budu se snažit psát stručně a přehledně tak, abych pomohl ostatním cestovatelům lépe naplánovat a připravit své vlastní dobrodružství v Řecku. Rád bych inspiroval další cestovatele a turisty k objevování skrytých pokladů této země. A to jak turisticky známých a profláklých, tak i těch méně navštěvovaných. Mým cílem je též postupně nabídnout praktické rady ohledně ubytování, dopravy, stravování a dalších potřebných informací k bezstarostnému cestování s celou rodinou. Rád bych ukázal dalším rodičům, že i s malými dětmi lze zažít parádní dovolené plné radosti, odpočinku a nezapomenutelných momentů.

Vím, že jsem jen jedním z mnoha českých bloggerů, píšících o cestování po Řecku. Mé ambice ale nejsou stát se nejznámějším z nich a ani se nechystám soutěžit v počtu návštěvníků. Píši pro radost a dobrý pocit. Ať už tedy hledáte romantiku, adrenalinové dobrodružství nebo jen prostý odpočinek na slunečné pláži, na blogu naleznete informace a inspiraci pro svou vlastní cestu po Řecku.

Potěší mne, pokud se mnou budete sdílet vášeň pro tuto nádhernou destinaci, a pokud si budeme moci společně vychutnávat krásy, které Řecko nabízí. Ať už sníte o romantickém pobytu na Santorini, průzkumu historických Athén nebo objevování tajemných ostrovů ve vodách Egejského moře, rád vás provedu svými osobními zkušenostmi a doporučeními. Ponořte se do mého cestovatelského blogu a objevujte krásy Řecka, klidně i s celou rodinou.