Cesta na Ithaku

Dovolená na ostrově Ithaka slibuje nezapomenutelné zážitky. Tento malebný ostrov v Jónském souostroví je místem, kde si budete moci užívat křišťálově čisté vody a bujné zeleně. Ostatně svěží zeleň propůjčuje Ithace příjemnou a poklidnou atmosféru. Díky bohaté historii a pestré kultuře mají turisté na ostrově Ithaka možnost se plně ponořit do starověké řecké mytologie. Kupříkladu návštěvou míst, jako je Jeskyně nymf, kde se dle Homéra Odysseus údajně setkal s krásnou Calypso.

Kromě kulturně – historického významu nabízí Ithaka turistům také různé outdoorové aktivity. Vedle obligátního slunění a koupání se na Ithace můžete věnovat i takovým aktivitám, jako je třeba pěší turistika nebo plachtění. Pěší turisté mohou na Ithace z blízka prozkoumat malebné turistické stezky a zároveň si užít dechberoucí výhled na Jónské moře. Naopak ti, co hledají dobrodružství na vodě, tady mají možnost pronajmout si loď nebo si rezervovat lodní výlet podél úžasného pobřeží ostrova.

S řadou půvabných vesnic, jako jsou třeba Vathy nebo Kioni, roztroušenými po celém ostrově Ithaka, si tu mohou návštěvníci dopřát místní kuchyni v mnoha tradičních tavernách. Anebo se dá jen tak procházet malebnými uličkami, lemovanými barevnými domy. Ať už hledáte klidné útočiště nebo vzrušující cestu plnou objevování, Ithaka má všechno.

Objevte tajemství ostrovního ráje

Dovolená na ostrově Ithaka je splněným snem mnoha cestovatelů. Především těch, hledajících alespoň několikadenní únik od shonu každodenního života. Tento malý Jónský ostrov, nacházející se u západního pobřeží Řecka, je opředen mýty a legendami. Říká se, že v dávné minulosti byl domovem Odyssea. Legendárního hrdiny, jenž bojoval v trojské válce a jehož činy byly zvěčněny v Homérově Odyssei. Ithaka je bezpochyby místem, kde se historie, kultura a přírodní krásy přirozeně prolínají v jedno.

Cestovatelé, hledající na své dovolené u moře především klid a odpočinek, se budou na ostrově Ithaka cítit jako v pozemském ráji. Ostrov se totiž může pochlubit odlehlými plážemi s křišťálově čistou vodou, kde budete jen vy a maximálně pár dalších návštěvníků. Tyto pláže jsou jako stvořené ke koupání, šnorchlování nebo prostě jen k opalování. Po celé Ithace také najdete okouzlující vesnice, zvoucí k bližšímu prozkoumání. Jedním příkladem za všechny budiž třeba Vathy. V ní se můžete těšit na skvělé restaurace, podávající tradiční řeckou kuchyni.

Členitá krajina Ithaky taktéž poskytuje spoustu příležitostí k venkovním dobrodružstvím. Turistické stezky se vinou svěžími údolími a lesy a nabízejí úžasné výhledy na skalnaté útesy a tyrkysová moře pod nimi. Na tomto okouzlujícím ostrovním ráji je toho tolik k vidění a vyzkoušení. Proto není divu, že se návštěvníci na Ithaku vracejí rok co rok. Únik ze všední reality je tady o tolik snazší!

Užijte si odpočinek

Dovolená na ostrově Ithaka je příležitostí k objevení jedinečných možností odpočinku na tomto překrásném ostrově. Ithaka se může pyšnit jedněmi z nejkrásnějších pláží v Řecku. A turisté si tady mohou, pochopitelně vedle obligátního koupání a opalování, vyzkoušet či se věnovat provozování nejrůznějších vodních sportů. K těm oblíbeným se řadí jízda na kajaku, paddleboarding, windsurfing a potápění. Kromě toho se můžete ve vnitrozemí Ithaky věnovat třeba pěší turistice. Hned několik značených turistických stezek vede k úžasným vyhlídkám na drsnou krajinu ostrova.

Jedincům, hledajícím v Řecku klidnější pobyt, může Ithaka nabídnout spoustu skrytých míst, která nabízejí klid a pohodu. Návštěvníci Ithaky mohou kupříkladu relaxovat během projížďky lodí podél pobřeží ostrova. Nebo si jednoduše najít klidné místo pod vzrostlým stromem, skýtajícím chladivý stín, kde si mohou například přečíst knihu nebo meditovat. Na ostrově Ithaka se též můžete vypravit na návštěvu několika malých vesniček, kde můžete prozkoumat a blíže poznat tradiční ostrovní architekturu. A zároveň si přitom vychutnat místní vynikající kuchyni.

Dá se říci, že dovolená na ostrově Ithaka nabízí jedincům, párům i celým rodinám ideální příležitost odpočinout si od nabitého programu všedních dní. A zároveň objevit jedinečnou možnost aktivní relaxaci prostřednictvím různých aktivit, které uspokojí nejrůznější typy zájmů. Ať už jde o lenošení na nedotčených plážích nebo prozkoumávání historických míst a přírodních divů, Ithaka má ve svém rukávu pro každého něco.

Idylická krajina Ithaky

Dovolená na ostrově Ithaka je taktéž velkým lákadlem pro všechny milovníky přírody. Idylická krajina Ithaky totiž nabízí okouzlující zážitky všem svým návštěvníkům, kteří si chtějí odpočinout uprostřed svěží a bující přírody. Vydejte se na pěší túru a vychutnejte si z blízka svěží zelené lesy, nedotčené pláže a okouzlující vesnice, tvořící jedinečné kouzlo tohoto krásného ostrova.

Ithaka je obklopena křišťálově čistou vodou, ideální k plavání, šnorchlování a dokonce i potápění. Budete ohromeni rozmanitostí podmořského života, kterému se ve vodách kolem Ithaky daří. Pokud však dáváte spíše přednost pobytu na souši, udělejte si třeba procházku některými ze zdejších vesniček. Dle mnohých zkušených cestovatelů údajně patří k těm nejmalebnějším v celém Řecku. Zažijte z bezprostřední blízkosti místní kulturu a vyzkoušíte tradiční řeckou kuchyni. Anebo navštívíte jeden z mnoha kulturních festivalů, pořádaných na ostrově Ithaka po celý rok.

Dovolená na ostrově Ithaka poskytuje vynikající příležitost zažít přírodní krásy Řecka během celého roku. A zároveň si tady můžete užít jeho bohaté kulturní dědictví. Ať už si chcete odpočinout na nedotčených plážích, nebo prozkoumat dechberoucí scenérii Ithaky, na tomto idylickém ostrovním útěku si každý z jeho návštěvníků najde to své.

Starověké ruiny i úžasné výhledy

Dovolená na ostrově Ithaka by se neměla obejít bez prohlídek jeho starobylých ruin. Jedním z nejoblíbenějších míst mezi příznivci starých bájí a antického Řecka je Odysseův palác. Jeho historie sahá až do pozdní doby bronzové. Odysseův palác se vyznačuje působivou kamennou výzdobou a nabízí jedinečný pohled do řecké mytologie, se spojením s Homérovou epickou básní Odyssea.

Dalším místem, které určitě musíte v průběhu dovolené na Ithace určitě navštívit, je Jeskyně nymf. O ní se říká, že tam Odysseus ukryl svůj poklad po návratu domů z cesty, popsané v Homérově nejvýznamnějším díle. Z této jeskyně se vám naskytne úžasný výhled na zátoku Vathy. Taktéž je místem jako stvořeným k malému pikniku či pořízení parádních fotografií.

Jedinci, kteří mají rádi historii, pěší turistiku a dobrodružství, se mohou vypravit na vrchol Neriton. Ten nabízí dechberoucí výhledy na celý ostrov Ithaka. Na vrcholu Neritonu najdete starověkou svatyni, zasvěcenou Diovi. Stavba se datuje do 8. století před naším letopočtem. Je pravdou, že výstup může být celkem náročný. Turisty ale odmění nezapomenutelnými panoramatickými výhledy na přírodní krásy Ithaky a současně umožní nahlédnout do bohaté řecké historie.

Odhalte ithacké poklady

Pokud trávíte svou letní dovolenou právě na ostrově Ithaka, čekají tady na vás i další velkolepé poklady, které čekají na své objevení. Prvním z nich je je jeskyně Loizos. Tu najdete na pobřeží jen několik stovek metrů od letoviska Stavros. Tato jeskyně se proslavila svými úžasnými stalaktity a stalagmity, vytvářejícími dechberoucí atmosféru. Během návštěvy si prohlédnete i podzemní řeku a jezero.

Dalším ithackým skvostem, jenž čeká na objevení, je vesnice Kioni. Obec je situována na východním pobřeží ostrova a obklopuje ji zeleň a křišťálově čistá voda. Kioni nabízí svým návštěvníkům především jedinečnou možnost prozkoumat její krásné pláže. Například Filiatro Beach vás určitě vezme za srdce. Nebo se jen projděte po jejích okouzlujících uličkách plných obchodů a restaurací.

A nakonec si pochopitelně nenechte ujít výstup na horu Neriton. Ta se šplhá do nadmořské výšky 537 metrů a z jejího vrcholu si můžete dokonale vychutnat panoramatický výhled na jedinečnou krajinu Ithaky. Pokochejte se pohledem na celý ostrov, od olivových hájů až po členité pobřeží. Ithaka je bezpochyby úžasnou prázdninovou destinací plnou přírodních krás, čekajících na objevení těmi, kteří jsou ochotni je hledat.

Pláže na Ithace

Je jisté, že dovolená na ostrově Ithaka nemůže být úplná aniž byste blíže poznali a prozkoumali zdejší vyhlášené pláže. Na Ithace najdete některé z nejmalebnějších a také nejklidnějších pláží v Řecku, nabízející dokonalý opak shonu každodenního života. Jednou z takových pláží je Filiatro. Pokud se chcete v Jónském moři vykoupat právě tady, musíte se vydat na západní pobřeží Ithaky. Tato pláž ve tvaru půlměsíce se může pochlubit křišťálově čistou vodou, jemným pískem na svém povrchu a krásným pozadím svěžích kopců. Návštěvníci pláže Filiatro si tady mohou užít příjemné koupání pod jasnými slunečními paprsky nebo třeba jen tak relaxovat v chladivém stínu s knihou v ruce.

Další pláží, kterou byste měli během své dovolené na Ithace navštívit, je pláž Gidaki. Ta se rozkládá na severovýchodním pobřeží. Vcelku odlehlá pláž Gidaki je známá svými tyrkysovými vodami a skalnatým pobřežím. Svým návštěvníkům nabízí skvělou příležitost odpočinout si uprostřed krásy přírody. Zdejší oblázkové pobřeží je ideální ke šnorchlování. Díky poloze pláže Gidaki si zároveň můžete užívat krásný výhled na sousední ostrov Kefalonia.

Nedaleko města Vathy si můžete na dovolené na Ithace užívat moře a slunce na pláži Sarakiniko. Vychutnáte si tu jedinečný zážitek v podobě oblázkového pobřeží bílé barvy a tyrkysově modrých vod. Ty jsou lemovány vápencovými útesy, představující úžasné příležitosti k fotografování. Klidná atmosféra přidává místu na přitažlivosti. Minimum dalších turistů z něj činí jedno z nejlépe střežených tajemství Ithaky.

Pláž Dexa se táhne podél pobřeží Ithaky v příjemném zálivu nedaleko města Vathy. Mezi turisty je populární díky bílým oblázkům na svém povrchu a průzračně čisté vodě v moři. K dispozici tady budete mít i slunečníky a lehátka pro pohodlné lenošení na pláži. Malá pláž Kioni se nachází v blízkosti stejnojmenné malebné rybářské vesnice na východním pobřeží ostrova. Je obklopena zelenými kopci a nabízí klidnou atmosféru k bezstarostné relaxaci.

Pokud tedy plánujete svou příští dovolenou strávit na ostrově Ithaka, určitě nezapomeňte navštívit alespoň jednu z těchto vyhlášených pláží.

Nejznámější letoviska

Protože Ithaka je poměrně malým ostrovem ve vodách Jónského moře, nemá tolik velkých letovisek jako jiné řecké ostrovy. Na Ithace se však i tak nachází několik menších vesnic a městeček, které jsou mezi turisty oblíbené.

Nejznámějšími letovisky na ostrově Ithaka jsou Kioni, Vathy a Frikes. Kioni je malebnou rybářskou vesnicí na východním pobřeží ostrova, která je obklopena zelenými kopci a krásnými plážemi. Vathy je hlavním městem ostrova. Je situováno v zátoce s přístavem a turistům nabízí širokou škálu hotelů, restaurací a kaváren. Frikes je pak další malebnou vesničkou na Ithace. K nalezení je na severním pobřeží a i ona je obklopena sytě zelenými kopci a překrásnou přírodou.

Kam na Ithace na výlet

Pokud plánujete dovolenou na ostrově Ithaka a přemýšlíte, kam se během pobytu na tomto kouzelném řeckém ostrově vypravit za poznáním, máte na výběr hned z několika možností. Jedním z turisticky oblíbených míst je Vathy, hlavní město Ithaky. V něm můžete blíže prozkoumat úzké uličky, lemované typickými barevnými domy. Nebo navštívit zdejší archeologické muzeum, kde se dozvíte více o bohaté historii ostrova.

Dalším výletním cílem na Ithace, který byste neměli minout, je již zmíněná pláž Filiatro. Tato krásná pláž se může pochlubit čistou vodou a jemným zlatým pískem, takže je ideálním místem ke koupání a opalování. A pokud se cítíte na nějakou další aktivitu, můžete si třeba pronajmout kajak nebo paddleboard a prozkoumat z hladiny moře zdejší pobřeží.

Ti, kteří dávají přednost pěší turistice a náročnějším outdoorovým aktivitám, mohou vyzkoušet výstup na horu Neriton. Stezka vede úžasnou krajinou a nabízí dechberoucí výhledy do blízkého i vzdálenějšího okolí. Ať už hledáte odpočinek nebo dobrodružství, Ithaka má pro každého přichystáno něco.