Fotogenické pláže Kefalonie

Říká se, že ostrov Kefalonia je jednou z nejmalebnějších destinací v Řecku. Jedním z hlavních důvodů jeho popularity jsou bezpochyby jeho úžasné pláže. Křišťálově čistá voda Jónského moře i okouzlující skalní útvary. Pláže Kefalonie nabízejí nekonečné možnosti fotografování. Jedním z míst, která musíte jako fotograf navštívit, je v každém případě Myrtos. Ta se může pochlubit dramatickými útesy s tyrkysově modrými vodami pod nimi. Pohled shora dolů na pláž je obzvláště působivý.

Další pláží na Kefalonii, jejíž fotografie vám budou vaši přátelé závidět, je Petani. Tato pláž, rozkládající se mezi dvěma útesy, se může pochlubit výjimečně čistou vodu se zelenkavým odstínem. Ten krásně kontrastuje s bílými oblázky, rozesetými po jejím pobřežím. A pokud hledáte něco opravdu jedinečného, zamiřte na pláž Xi. Tady má písek, díky vysokému obsahu železa, výrazně načervenalou barvu.

Dá se říci, že pláže na ostrově Kefalonia s největším charismatem nejsou jen skvělá místa ke koupání a opalování, ale také k zachycení krásných vzpomínek prostřednictvím objektivu fotoaparátu. Díky tolika scénickým místům, ze kterých si můžete na Kefalonii vybrat, budete mít spoustu materiálu, který budete moci následně sdílet se svými přáteli a tak se bezprostředně podělit o zážitky z letní dovolené u moře na tomto řeckém ostrovním ráji.

Rozmanité pobřeží

Kefalonia je řeckým ostrovem, jenž se může pochlubit pobřeží, které uspokojí preference nejrůznějších cestovatelů. Ostrov má totiž vše, co si můžete k příjemnému pobytu u moře přát. Od odlehlých zátok až po živé zálivy. To z něj dělá ideální místo pro letní dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších pláží na ostrově je právě již zmíněná Myrtos Beach. Ta se vyznačuje úžasnými bílými oblázky a křišťálově čistou vodou. Je obklopena útesy, nabízejícími jedny z nejúchvatnějších výhledů na ostrově.

Pokud naopak na dovolené preferujete spíše klidnější plážový zážitek, pak to, co potřebujete, může být Petani Beach. Tuto pláž najdete v klidné zátoce, obklopené bujnou zelení. Večer se vám na Petani naskytne jako bonus nádherný výhled na západ slunce nad Jónským mořem. Dalším skrytým klenotem ostrova Kefalonia je pláž Foki. Na ni se lze dostat pouze po úzké silnici přes hustý les. Díky tomu je ale jednou z nejintimnějších pláží na ostrově.

Jedincům, dávajícím na dovolené přednost rušným přímořským městům, nabízí pláž Lassi přímo u vody několik barů a restaurací. Ty jsou oblíbenými místy turistů, kteří hledají živou atmosféru a aktivní pobyt u moře. Rozmanité břehy Kefalonie zkrátka nabízejí během letní dovolené u moře na tomto krásném řeckém ostrově každému něco.

Oddejte se klidu

Nic není takové, jako letní dovolená u moře na Kefalonii. Ostrov nabízí svým návštěvníkům mnoho skrytých pláží, které určitě stojí za to blíže prozkoumat. Jednou z takových pláží je již zmíněná Petani Beach. Tu najdete v severozápadní části ostrova. Tato krásná pláž je lemována působivými strmými útesy a křišťálově čistou vodou. Dalším dobře skrytým klenotem na ostrově Kefalonia je pláž Fteri. Na tu se dá dostat jen dvěma způsoby. Buď lodí, nebo dlouhou pěší túrou. Tato odlehlá je charakteristická bílými oblázky a tyrkysovou vodu. To z ní dělá skvělé místo ke šnorchlování.

Pokud však hledáte živější atmosféru, zamiřte na jednu z nejoblíbenějších pláží na Kefalonii Myrtos. Tato pláž je známá svou úžasnou scenérií s útesy, tyčícími se vysoko nad tyrkysovou vodou pod nimi. Pláž byla v minulosti opakovaně zvolena jednou z nejlepších pláží nejen na Kefalonii, ale v celém Řecku. Jakmile ji osobně navštívíte, pochopíte proč.

Dalším pobřežním letoviskem na Kefalonii, které musíte navštívit, je Fiskardo. Městečko si až do současnosti zachovalo své tradiční kouzlo. A to i přesto, že je oblíbeným turistickým cílem. Městský přístav je plný jachet a plachetnic, na které je radost se dívat. Zdejší úzké uličky jsou lemovány pastelově zbarvenými domy a okouzlujícími restauracemi. V nich jsou podávány pokrmy z čerstvých mořských plodů. V okolí Fiskarda najdete i několik malých zátok a zálivů, které jsou ideální ke koupání a opalování.

Za sluncem a pískem

Ovšem pozor, Kefalonie není jen o opalování a koupání v průzračně čistých vodách Jónského moře. I milovníci dobrodružství si během své dovolené na tomto řeckém ostrově mohou užít širokou škálu aktivit. Jednou z nejoblíbenějších je tady pěší turistika. Kefalonia se totiž může pochlubit nejen překrásným mořem, ale i úchvatnou krajinou. A to včetně soutěsek, hor a údolí, jež jsou ideální k pěším výletům.

Další populární aktivitou na Kefalonii je jízda na kajaku nebo paddleboarding podél pobřeží. Tato činnost vám umožní objevit skryté zátoky a odlehlé pláže, nepřístupné po souši. Můžete tady dokonce narazit na mořské jeskyně, které lze prozkoumat pouze z hladiny moře.

Jedincům, hledajícím adrenalin, zajistí vzrušující zážitek parasailing. Ten nabízí úžasný výhled na pobřeží ostrova Kefalonia z výšky. Během letu se budete cítit jako pták. vznášející se nad malebnými přírodními zázraky Kefalonie. Stručně řečeno, kromě lenošení pod řeckým letním sluncem vás na Kefalonii může čekat i spousta dalších dobrodružství.

Turistické stezky a skrytá místa

Je jisté, že Kefalonia patří k úžasným řeckým ostrovům, které se mohou pochlubit některými z nejkrásnějších pláží nejen v Řecku, ale i v celosvětovém měřítku. Je ale taktéž domovem neuvěřitelných turistických stezek a jedinečných skrytých míst, která stojí za to osobně a z blízka prozkoumat. Pro ty, kteří chtějí sejít z vyšlapaných cest a zažít Kefalonii zcela jinak než většina jejích návštěvníků, je tu spousta příležitostí.

Jednou z oblíbených turistických destinací na Kefalonii je národní park Mount Ainos. Ten nabízí úchvatný výhled na ostrov z jeho nejvyššího vrcholu. Park je současně domovem vzácné flóry a fauny, včetně divokých koní a orlů. Jejich pozorování je v každém případě nezapomenutelným zážitkem.

Dalším skrytým klenotem je jeskyně Melissani. Ta je částečně ponořená a křišťálově čistá voda tu vytváří až nadpozemskou atmosféru. Návštěvníci se mohou projet na loďkách tyrkysovými vodami jeskyně a přitom obdivovat její úžasné stalaktity a stalagmity.

Ať už hledáte dobrodružnou túru nebo klidný a nenáročný výlet do nedotčené přírody, Kefalonia má kromě svých úžasných pláží rozhodně co nabídnout.

Okouzlení chutěmi

Pokud jde o tradiční jídlo, a pochopitelně i víno, ostrova Kefalonia, existuje zde nepřeberné množství možností, jak si je během letní dovolené dopřát. Místní kuchyně je silně ovlivněna středomořskými vlivy a přísadami. Základ většiny menu na Kefalonii tvoří čerstvé mořské plody. Mezi pokrmy, které musíte v každém případě ochutnat, patří grilovaná chobotnice, podávaná s olivovým olejem a citronem. Typický je však i třeba sýr feta, pokapaný medem, či zapékaná musaka, vyrobená z mletého masa a místní zeleniny.

Žádné dobré jídlo však není kompletní bez sklenky vína. A je třeba říci, že Kefalonia produkuje jedny z nejlepších vín v Řecku. Robola je charakteristická odrůda vinné révy, z níž se lisují suchá bílá vína. Ta jsou ideální ke konzumaci v horkém letním dni. Pokud dáváte přednost červeným vínům, vyzkoušejte hrozny Mavrodaphne nebo Agiorgitiko. Z nich tady vznikají bohatá a ovocná vína, jež se dobře hodí třeba ke grilovanému nebo vydatnému dušenému masu.

Ať už hledáte luxusní kulinářský zážitek nebo neformální tavernu u pláže, Kefalonia má co nabídnout každému. A jak si lépe užít letní dovolenou u moře, než si dopřát vynikající tradiční kuchyni a sklenku místního vína?

Kultura a historické památky

Kefalonia je ostrovem, jenž se může kromě prvotřídních pláží pochlubit i třeba bohatou historií a kulturou. To je patrné z mnoha historických památek, které se na ostrově nacházejí. Letní dovolená u moře na Kefalonii nabízí vynikající příležitost tyto památky blíže poznat. A současně se dozvědět více o starověké řecké civilizaci. Jednou z takových památek je hrad svatého Jiří. Ten najdete na kopci s výhledem na město Peratata nedaleko letiště. Hrad pochází z 12. století, kdy jej nechal postavit byzantský císař Manuel I. Komnenos.

Další historickou památkou, kterou stojí za to během letní dovolené na Kefalonii navštívit, jsou mykénské hrobky v lokalitě Mazarakata. Tyto hrobky pocházejí z let 1600 až 1100 před naším letopočtem a jsou považovány za místo posledního odpočinku mykénských šlechticů. Hrobky se skládají z podzemních komor, vytesaných ze skály. Působivé klenuté stropy byly vytesány pomocí působivých inženýrských technik.

Cestou za poznáním kulturních památek Kefalonie nezapomeňte navštívit vesnici Fiskardo v severní části ostrova. Fiskardo si v průběhu posledních dekád zachovalo svou tradiční architekturu. Zůstává jednou z mála řeckých vesnic, které bez úhony přežily bombardování druhé světové války. Procházky ulicemi Fiskarda, lemovanými barevnými domy v benátském stylu, vás přenesou zpět do doby, kdy byl život jednoduchý, ale elegantní.

Útěk do ráje

Se svými křišťálově čistými vodami a úchvatnými scenériemi je Kefalonia bez diskuse parádní destinací pro letní dovolenou u moře. Ostrov se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží v Řecku, z nichž každá má své jedinečné kouzlo. Pláž Myrtos, ležící na severozápadním pobřeží ostrova, je možná jednou z nejoblíbenějších a nejznámějších pláží na Kefalonii. Její tyrkysové vody a bílé oblázkové pláže z něj dělají místo, které musí turisté během pobytu na Kefalonii určitě navštívit.

Žádný pobyt na Kefalonii by ovšem nebyl úplný bez návštěvy pláže Antisamos. Ta se rozkládá poblíž vesnice Sami na východní straně ostrova. Pláž, známá svým svěže zeleným okolím a jiskřivými modrými vodami, byla využita coby lokace natáčení scén filmu Mandolína kapitána Corelliho. Ať už hledáte odpočinek nebo aktivní relaxaci v přírodě, na těchto nedotčených kefalonských plážích si každý najde to, po čem jeho srdce touží.

Poznejte autentické taverny

Během letní dovolené u moře na ostrově Kefalonia si můžete dopřát chutě Řecka návštěvou některých z jeho autentických taveren. Tyto taverny nabízejí nejlepší tradiční kuchyni, jež ukazuje bohaté kulinářské dědictví ostrova. Ať už se jedná o pokrmy z mořských plodů nebo masa, místní kuchaři používají k přípravě chutných jídel čerstvé místní suroviny.

Jedním z takových jídel je vinné kuře Robola. Jde o oblíbený pokrm, podávaný s omáčkou z vína Robola a bramborami. Další pochoutkou, kterou určitě musíte vyzkoušet, je masový koláč Kreatopita. Vyrábí se z fila těsta, plněného mletým hovězím masem, bylinkami a kořením. Vegetariáni si navíc mohou vychutnat Spanakopitu, špenátový koláč. Ten se vyrábí ze sýra feta a špenátových listů, zabalených do filo těsta.

Příjemná přestávka od koupání v průzračných vodách nebo vyhřívání se pod horkým sluncem a návštěva těchto autentických řeckých taveren je nezapomenutelným zážitkem. Určitě ve vás zanechá pocit uspokojení a spokojenosti. Vzpomínky na vychutnávání těchto lahodných řeckých jídel vám zůstanou dlouho po skončení dovolené a budete vás lákat k další cestě do tohoto kulinářského ráje zvaného Kefalonia.

Objevte krásu skrytých zátok

Nikdo asi nebude pochybovat o tom, že letní dovolená u moře na ostrově Kefalonia je zážitkem jako žádný jiný. Ostrov se může pochlubit některými z nejkrásnějších zátok a zálivů nejen v Řecku, ale v celém Středomoří. I tak ale spousta turistů nikdy nezažije jejich nedotčenou krásu. Jedním z takových ukrytých zálivů je Fteri. Tuto zátoku najdete na západní straně ostrova. Na odlehlou pláž Fteri se dostanete pouze lodí. Anebo asi dvacetiminutovou túrou po malebné stezce, která návštěvníky odmění úchvatnými výhledy na tyrkysové vody a bílé útesy.

Dalším skrytým klenotem Kefalonie je pláž Kimilia. Tu můžete navštívit na severovýchodním pobřeží ostrova. Oblázková pláž a průzračně čistá voda jsou ideální ke koupání a šnorchlování. Odlehlá poloha pláže zajišťuje návštěvníkům klid a pohodu daleko od přeplněných turistických míst. Dosažení této skryté zátoky ovšem vyžaduje krátkou túru dolů z hlavní silnice. Rozhodně ale krátký sestup stojí to za to.

I pláž Petanoi nabízí návštěvníkům alternativu k přeplněným plážím. S klidnou atmosférou a čistou vodou si tady dokonale užijete opalování, koupání nebo třeba paddleboarding. Jedinečné skalní útvary Petanoi, dostupné po strmé silnici z města Lixouri, poskytují dokonalé příležitosti k fotografování. A zároveň si tady užijete dokonalou přírodní krásu.

Je jisté, že skryté zátoky Kefalonie nabízejí nezapomenutelné letní zážitky. To vše uprostřed malebné přírody, aniž by nějak zásadně narušovaly váš rozpočet. Většinou se totiž jedná o bezplatné veřejné pláže, přístupné všem.

Dopřejte si lázně

Není pochyb, že Kefalonia je perfektní destinací pro osvěžující letní dovolenou u moře. Ovšem málokdo ví, že ostrov je taktéž domovem některých z nejlepších letovisek, nabízejících luxusní lázeňské procedury a zážitky. Představte si, že strávíte den hýčkáním v podobě masáží, ošetření obličeje a aromaterapií s výhledem na průzračně čisté a tyrkysově modré vody Kefalonie.

Lázně na Kefalonii jsou známé svými vynikajícími službami, které uspokojí všechny vaše potřeby a přání. Můžete si tady dopřát omlazující tělové peelingy, zábaly či koupele s použitím přírodních ingrediencí, jako je olivový olej a místní bylinky. Mnoho středisek také nabízí lekce jógy jako součást svého lázeňského balíčku. Ty vám pomohou uvolnit se a spojit se se svým vnitřním já.

Pokud tedy hledáte klidné útočiště daleko od shonu každodenního života, pak si dopřejte nezapomenutelný lázeňský den v jednom z nejlepších letovisek na Kefalonii. Čas odpočinku, strávený luxusními procedurami, ve vás zanechá pocit svěžesti a omlazení ještě dlouho po skončení vaší dovolené.

Vybrané luxusní resorty

Pokud hledáte prvotřídní letní dovolenou u moře, pak nehledejte nic jiného než ostrov Kefalonia. Tento překrásný řecký ostrov se totiž může pochlubit jedněmi z nejluxusnějších letovisek v Evropě. Navíc všechny s úžasným výhledem na Jónské moře. Jedním z takových resortů je kupříkladu Emelisse Nature Resort, pětihvězdičkový hotel, vkusně zasazený mezi olivové háje a cypřiše. Se svým nekonečným bazénem s výhledem na moře a soukromou oblázkovou pláží je tento resort ideální destinací pro ty, kteří hledají klidnou a pohodovou dovolenou.

Jedinci, preferující aktivnější dovolenou, se oblíbili F Zeen Retreat. Tento resort najdete na kopci s výhledem na záliv Lourdas. Svým hostům nabízí kurzy jógy, četné vodní sporty, jako je paddleboarding a jízda na kajaku, a dokonce i lekce vaření s využitím místních surovin. A až budete připraveni si odpočinout po dni, plném aktivit nebo objevování pláží či vesnic ostrova Kefalonie, vraťte se odpočinou si do svého pokoje s úžasným výhledem buď na Jónské moře, nebo na horu Ainos.

Pokud během své letní dovolené u moře na ostrově Kefalonia hledáte spíše soukromí, pak může být přesně to, co potřebujete, areál White Rocks Hotel & Bungalows. Tento odlehlý resort nabízí více než 160 pokojů, rozmístěných na 15 akrech svěžích zahrad a skalnatých výběžků. Po nich se dostanete dolů k vlastní soukromé plážové zátoce. Každý pokoj má vlastní prostornou terasu s úchvatným výhledem na moře. Na ní si hosté mohou vychutnat svou ranní kávu nebo večerní koktejly a přitom poslouchat vlny, narážející na pobřeží.